Volební program na období 2018 – 2022

Chcete žít na obvodě s upravenou zelení, komplexními službami pro seniory, s novými prostory pro sport? Nebo sledovat budování parků pod vysokým napětím za desítky milionů, poslouchat sliby o novém domově seniorů, o přímé připojení obvodu na vnější silniční okruh, bezmocně sledovat devastaci soch na veřejných prostranstvích či zakopávat o trhliny na asfaltových chodnících.

Jak dosáhnout změny chování zastupitelstva Prahy 12:

Na volitelných místech naší kandidátky jsou občané s životními zkušenostmi, odborníci ve svém oboru ( řídící pracovníci, účetní, správci majetku, pedagogové, …). Mají zkušenosti z práce v zastupitelstvu a vědí co jednotliví zastupitelé z jiných volebních stran skutečně umějí. Nestačí povrchní kritika práce jednotlivých členů rady ale je třeba opakovaně a důsledně trvat na nápravě jejich chyb. Je nutné prosadit zvětšení plochy Novin Prahy 12, tak aby byl prostor pro věcnou kritiku i zpětnou vazbu radních na ni. Ale i na novinky z obvodu.
Nutná je i naše aktivní účast na výborech zastupitelstva. Zde od vás očekáváme pomoc při účasti vás občanů nejen na zastupitelstvu ale i na jednáních výborů. Moc nám pomůžete i kontakty na naše Webové stránky www.obcaneprahy.cz .

OBČANÉ DVANÁCTKY, SDRUŽENÍ KSČM A NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ
Při práci našich zastupitelů a spolupracovníků v novém volebním období zastupitelstva se zaměříme na prosazování:

STOP bezhlavému zahušťování našich sídlišť. Výstavba dalších bytů musí být doprovázena doplněním občanské vybavenosti sídlišť – mateřské školy, jesle, modernizace stávajících ZŠ, nové provozovny obchodů a služeb či výstavba zatím jen slibovaných tramvajových tratí (do Libuše a do Komořan). Developeři vydělávají na každém novém bytu i milionové částky, takže část těchto milionů musejí dát městské části na její rozvoj. Stoupající hustota provozu automobilů si vyžaduje doplnění křižovatek a přechodů o světelnou signalizaci a o moderní zabezpečení přechodů pro chodce. I na to lze použít peníze od developerů.
 
STOP prodejům majetku ve správě naší městské části. Za posledních 20 let se radním Prahy 12 „podařilo“ prodat řadu pozemků soukromým developerům, kteří na nich postavili bytové objekty s výdělkem desítek milionů. Přitom to byly pozemky, na nichž měly vzniknout budovy sloužící obyvatelům Modřan – bazén, koncertní hala, škola pro historické Modřany i škola v Komořanech či pavilon jednodenní chirurgie při modřanské poliklinice. Prodány byly dvě mateřské školy a dvoje jesle, další objekty jsou komerčně pronajaty. Místo aby sloužily nám, a nikoli podnikatelům pro jejich zisk. Chceme hlavně zamezit prodejům pozemků v areálech škol. To se již málem „povedlo“ starostovi Hánovi (ODS) ve prospěch firmy OBI.
 
Vzdělávání našich dětí by mělo být na úrovni. Platy učitelů zajišťuje stát, ale městská část Praha 12 má na starosti (a má na to i peníze) školní budovy a jejich vybavení. Není nadále možné, aby řada z vás při návštěvě základní školy, kam jste chodili před 25 roky, zjišťovala, že se ve škole mnoho nezměnilo. Ano, každý žák má svoji skříňku na oblečení, ale nové moderní pomůcky, dotykové tabule či třetí tělocvičnu (např. nafukovací halu) neuvidíte. Výměnou dřevěných oken za plastová se podařilo školy utěsnit proti samovolnému větrání (s důsledkem nadměrného obsahu CO2 vyvolávajícího velkou únavu žáků), ale nutnost školní budovu doplnit rekuperační klimatizací je pro odpovědné radní i problém pochopit. Je třeba obnovit zrušené dílny pro vytvoření manuální zručnosti žáků. Nová škola pro Komořany je nezbytností. Proč tedy dostala přednost výstavba ZŠ Montessori, která je pouze pro bohaté rodiče (roční školné 15 000 Kč), to nechápeme.

Jsou místa obvodu, kde se již dnes nedá po 22. hodině zaparkovat. Například lokalita Na Beránku je na tom zoufale. Zde nepomůže nic jiného než okamžitá výstavba patrových automobilových stání. Zajímavé je, že všechny nové budovy vlastně stojí na garážích. Využijme parkoviště v majetku města na kombinovanou výstavbu 3 + 5 (3 patra automobilová stání + 5 pater nájemního bydlení obce). Pouze masivní výstavba bytů ve vlastnictví obce s ekonomickým bydlením zajistí startovací byty pro mladé nemajetné rodiny i bydlení pro příjemce nízkých platů v povoláních nezbytných pro chod města, ale málo honorovaných.

Nejen nové stavby potřebujeme na Praze 12. Každodenně nás trápí řada drobností – trhliny a boule v chodnících, vyšlapané cesty a cestičky v trávnících, nepravidelné sekání trávníků, nedostatečná péče o keře a stromy, tisíce nedopalků cigaret na zastávkách MHD po odstranění košů na nedopalky, neexistence vodních prvků ve veřejném prostoru, chaotický provoz na modřanské poště, zpola opuštěný a chátrající modřanský obchodní dům Prior, přechod pro chodce u polikliniky blokující provoz automobilů, přetížená až nebezpečná cyklostezka podél Vltavy a další a další…

Za čtyři roky nového zastupitelstva bychom chtěli pracovat s následujícími tématy:

Naše sliby před volbami
• 300 míst v domovech seniorů
• 800 nových parkovacích stání
• 10 milionů navíc ročně do vybavení základních škol
• STOP rozprodávání majetku obce
• STOP bezhlavému zahušťování sídlišť
• STOP rozdávání zakázek bez výběrového řízení z rukou radních

A nakonec: Není-li vám život na Praze 12 lhostejný, rozšířte naši partu nadšenců o vaši pomoc a nápady, jak prosadit efektivní práci zaměstnanců úřadu Prahy 12 i členů rady.

 

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat