O sdružení

Proč „Občané dvanáctky“,

Ač se to řadě z nás nelíbí, tradiční politické strany jsou na odchodu z politické scény naší republiky. Proto jsme se rozhodli vytvořit novou volební platformu, která by umožnila aktivistům se sociálním cítěním, s citem pro kultivované stavby a přírodu a s představou o chytré výchově mladých spoluobčanů se zapojit do života obce. Jediný způsob, jak se prosadit, je být zastupitelem, který má přístup k informacím a také možnost náš život na Praze 12 reálně ovlivnit.
Ve volbách jsme získali dva mandáty zastupitelů. I ostatních aktivistů je jen několik. Aktivní prací našich dvou zastupitelů proto chceme přitáhnout do naší komunity další nadšence, kteří jsou ochotni zdarma něco pro spoluobčany udělat či vymyslet.
Máme představu, jak je třeba radnici otevřít obyvatelům dvanáctky. Prostě tak, aby o každém kroku radnice věděli dopředu a mohli jej posoudit. Aby radní nemohli vyprávět, že moc chtěli udělat spoustu hezkých věci, akorát se to nějak nepovedlo… Já jsem se zapojil do diskusí na Facebooku, kde čerpám řadu námětů či připomínek. Je příjemné sledovat, kolik lidí je ochotno zlepšit život na našem obvodu.
Náměty pro naši činnost jsme sepsali do volebního programu, který je na další záložce tohoto webu. Není to žádné ucelené veledílo, ale jako základ je tam toho až moc.
Ještě k názvu volební strany Občané dvanáctky. Byl zvolen pro svoji jednoduchost, a navíc není v názvu politické heslo. Jako jsou demokraté, nositelé Změny, socialisté, piráti či TOP dámy a pánové. Forma sdružení je jediný formát pro zapojení skutečně nezávislých kandidátů, kteří se chtějí na radnici angažovat.
Na práci v zastupitelstvu se těšíme. Snadné to nebude. Mezi zastupiteli je řada zarputilých a namyšlených lidí, kteří toho o věcech, jež mají na starosti, moc nevědí. Což je bohužel ta nejhorší možnost.
Ctíme známe heslo: nebát se a nekrást. Tak jdeme do toho. Držte nám palce!

Ing. Svatopluk Semecký

 

Napište nám na
obcaneprahy@email.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat