Víceméně tatáž parta zastupitelů z TOP a ODS třicet let, poslední tři roky doplněná devíti Piráty a jednou Pirátkou, cíleně umrtvuje rozvoj naší městské části. Kdo čtete mé články v těchto novinách, víte, že 80 % majetku obce v roce 1990, v dnešních cenách mnoho miliard, bylo prodáno či pronajato za směšné peníze. Z nejbohatší čtvrti Prahy se stala zoufalkyně, která neví, jak splatí půjčku 250 milionů na stavbu radnice. Prostě výnosy z majetku chybějí na rozvoj obce. Proč se zbavili majetku? Upřímně přiznávají, my jsme ho neuměli spravovat. Tak s ním pryč. Však to znáte, nejlepší práce, žádná práce. A když radní svoji manažerskou činnost naplní profesionálním neumětelstvím, je dílo zkázy dokonáno.

Sofijské náměstí

Jeden zmetek za druhým. Betonové Sofijské náměstí s jeho 20 bezpečnostními riziky, chodník Povodňová (dubové hranolky za 3,6 milionu využitelné snad jen k ohníčku při pálení čarodějnic), hloupé prodeje jeslí, pronájem ZŠ k bohatnutí podnikatelů ve školství, neschopnost vyjednat s developery chytré zkvalitnění míst jejich staveb. Raději končím s pláčem. Vlastně jenom nová radnice za 670 milionů je celkem zdařilá, zejména provozním luxusem pro vedení radnice a příjemným posezením v radniční restauraci pro nás občany.
Vidím jedinou cestu, jak toto zoufalství odstranit. V září budou volby do našeho zastupitelstva. Zvolme zastupitele, kteří mají v hlavě zdravý rozum. Žádné politikáře. Jak je poznáme? Musejí nám předložit chytrý program rozvoje obce, konkrétní nápady, zdroje peněz k jeho uskutečnění. A hlavně prokázat svoji odbornou profesionalitu. Nikoli, že jsou třicet let zastupiteli.
Naše malá parta Občanů dvanáctky již ví, jak seženeme peníze. Ale co potřebujeme, jsou vaše chytré nápady, které přinesou za rozumné peníze k vašim domovům možnost komunitního života, pro vaše děti či vnuky sport či kulturu i moderní vzhled obce. Doporučte nám profesionálně zdatné sousedy. Takže pojďme do toho!
Ing. Svatopluk Semecký, zastupitel Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *