Komu? Zastupitelům z klubu Piráti/Zelení. Již dva roky jako zastupitel Občanů dvanáctky sleduji chybné kroky „našich“ Pirátů.
Jen namátkou. Zničení moderního konceptu nové radnice. Radnice měla být otevřená veřejnosti vytvořením vnitřního veřejného prostoru, víceúčelového sálu pro 300 až 400 návštěvníků s restauračním zázemím.

„Umělecká“ skládka materiálu na Sofijském náměstí za cca. 300 tis. korun schválená radou v čele se starostou Janem Adamcem. Další z „úsporných“ opatření pirátů.


Sál bude bohužel využíván v podstatě jen pro zasedání zastupitelstva jednou za dva měsíce. A to jen proto, že Piráti s podporou TOP 09 odmítli navýšení rozpočtu stavby o pouhé jedno procento, které by umožnilo splnit nové přísnější požární předpisy pro konání akcí nad 150 lidí. Přitom výdaje na stavbu se již blíží 700 milionům. Takže nárůst o dalších sedm milionů by asi ke zhroucení ekonomiky naší městské části nevedl.
Další chybou, snad až zoufalou, je rozhodnutí radního Brůžka (Piráti) zastavit přípravu stavby velkého domova seniorů s Alzheimerovou chorobou. Přitom jen v Praze chybí aktuálně cca 4 tisíce takovýchto lůžek. Navíc jejich potřeba bude v následujících letech až dramaticky růst ve vazbě na stárnutí obyvatel. Řešením je podle našeho radního sice v souladu s názory odpovědné městské radní, domácí péče či malé domovy rodinného typu pro asi 30 až 40 seniorů. Pro přípravu stavby tří takových domovů letos hlavní město uvolnilo peníze. Takže Praha by potřebovala 100 rodinných domovů, ale vedení města v čele s Pirátem Hřibem to vyřešilo třemi. Kdo jste se pokoušel zajistit domácí péči pro svoji maminku či otce obvykle ve věku 80 až 95 let, tak víte, že to dlouho nemůžete fyzicky ani psychicky vydržet. Vám, jejich dcerám či synům, je totiž již 60 až 70 roků.
Velmi chytré a zároveň vtipné je pirátské řešení problému nedostatku parkovacích míst v nočních hodinách na našich sídlištích. Žádné zvyšování počtu parkovacích míst. To stojí peníze. Ale až se zcela vyčerpá možnost parkování na sídlištích, občané pak konečně pochopí, že si nemají auta kupovat do osobního vlastnictví. A problém bude zcela zdarma vyřešen. Mohl bych pokračovat: Sofijské náměstí, Těšíkova, sekání nesekání, rozhledna…
Moc proto prosím voliče Pirátů z Prahy 12, aby pravidelně chodili na pirátská veřejná setkání v útulných hospůdkách. Zde mají možnost je přesvědčit, aby přestali chybovat. Bylo by přece výborné něco skutečně dobrého pro občany Prahy 12 vymyslet a udělat. Na dobře míněné rady či kritiku od nás 14 opozičních zastupitelů nedají. V lepším případě se rozzlobí…
Ing. Svatopluk Semecký, zastupitel za Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *