Hlavně že bude rozhledna

Několikrát jsem na stránkách Novin Prahy 12 prosil naše radní, aby do škol základních i mateřských zabudovali rekuperační nucené větrání učeben.

Stávající vzhled vrcholu Čihadla, kde by měla stát rozhledna.

Potřebnost této vybavenosti prokázala i opakovaná měření Hygienické stanice hlavního města Prahy, která zjistila nepřijatelně vysoký obsah kysličníku uhličitého ve vzduchu učeben již po 10 minutách (!) učební hodiny, a to při uzavřených oknech. Ale ani otevření „ventilaček“ nepomáhá. Tytéž výsledky naměřili i žáci Smíchovské střední průmyslové školy v Praze. Vzduch, který musejí dýchat naše děti ve školách, vede k jejich únavě a nepozornosti. Výsledky práce učitelů jsou tak díky nezájmu devíti radních zásadně snižovány.
Řešením by bylo mít okna ve třídách otevřená dokořán. Při teplých dnech asi možné. Při chladných dnech možné jistě též. Proč jsme pak ale za stovky milionů zateplovali školy? Asi abychom ušetřené teplo mohli poslat pánubohu kamsi nahoru.
Pokud si myslíte, že zodpovědní členové rady, počínaje starostou Adamcem (Piráti) a konče radním Prchalem (TOP 09), již předložili zastupitelstvu Prahy 12 návrh na postupné vyřešení problému, tak jste na omylu. V budování betonového náměstí za 45 milionů, dalších parků za desítky milionů, které jiné obvody pořizují za miliony tři, či přípravě stavby rozhledny na Točné jsou ale kabrňáci.

Ing. Svatopluk Semecký, zastupitel za Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *