A bude tady developerovo!

Druhého září potvrdilo naše zastupitelstvo pouze hlasy Pirátů/Zelených, TOP 09 a ODS převod správy obchodního centra Těšíkova do pravomoci již jen hlavního města Prahy. Předchozí sliby našich radních, že do konce volebního období (rok 2023) neumožní přistavět na tento objekt další patra (bytů), tak již nebudou plnit. Již o výstavbě nebudou rozhodovat.

Objekt MČ Praha 12 v Cílkově ulici na Kamýku.

Marný tak byl urputný čtyřhodinový boj 120 občanů z Imrichovy a Dobevského ulice na zastupitelstvu o zabránění tzv. „odsvěření“ správy centra.
Tento převod má být oceněn 120milionovým darem od hlavního města, který bude použit na financování stavby nové radnice. Stále však bude ještě chybět dalších 50 milionů na dostavbu a zprovoznění radnice, jež budou potřeba již počátkem roku 2021. Což je za 4 měsíce! Nynější radní ve shodě s předchozí radou již rozhodli o prodeji dalšího majetku. Před veřejností jako obvykle utajili, o jaké budovy se bude jednat. Vybrali z našeho majetku 5 budov, které nyní užívají úředníci naší městské části. Tři tyto budovy (v ulicích Hausmannova a Cílkova) byly vybudovány při výstavbě sídlišť Lhotka/Libuš a Modřany pro zajištění údržby postavených budov, tedy státních bytů a základních a mateřských škol a jeslí. Tyto budovy obsadili úředníci městské správy, takže bohužel nikdy ke svému účelu nesloužily. Dnes se o své byty starají, a velmi dobře, sami vlastnící bytů. Jesle a zdravotní střediska (Písnická, Zárubova) byly bohorovně rozprodány za babku soukromníkům. Nemluvě o ztrátě možnosti naší obce střediska rozšířit o další ordinace. Správu školních budov porevoluční vedení obce dalo na starost ředitelům škol, z nichž tak udělali provozně ekonomické manažery. Velkou pomocí by pro ně by bylo rozšíření úkolů Správy bytových objektů Praha-Modřany i o správu základních a mateřských škol. K tomu by bylo potřebné alespoň jednu ze zmíněných budov vyčlenit jako základnu pro techniky a drobnou údržbu či sklad. Můj návrh byl radním Brůžkem (Piráti) smeten ze stolu. Nic takového není potřeba.
A komu se tak budovy prodají? No přece developerům, aby si po zbourání stávajících budov mohli postavit „malé“ bytové „domečky“. Jistě k velké radosti občanů z ulic Hausmannova a Cílkova.

Ing. Svatopluk Semecký, zastupitel za Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *