V článku v minulém čísle Novin Prahy 12 byl zastupitelkou TOP 09 obhajován rozprodej skoro veškerého nemovitého majetku našeho obvodu po roce 1990.

První etapa výstavby v lokalitě Zahálka. (U křižovatky Modřanská a Československého exilu.)

Ve zkratce, bylo ho moc a byl zdevastovaný. Myšlen majetek bytový. Ano, naše obec vlastnila cca 9 000 bytů. Ale až na 350 bytů v historické části Modřan se jednalo o novostavby bytů I. kategorie. My starší ještě pamatujeme výstavbu obou našich sídlišť. Sídliště Lhotka/Libuš, kde bylo postaveno 6 900 bytů a předávány k užívání byly v letech 1976 až 1983. Druhé sídliště Modřany s 9 000 byty bylo postaveno až v letech 1980 až 1986. Takže žádné staré trosky bytového fondu, ale novostavby! Přitom i v té době byly obvody, např. Praha 11 (Jižní Město) nebo Praha 17 (Řepy), které si velkou část takových bytových domů ponechaly. A to, že se o ně dokázaly výborně postarat, uvidíte, když si například zajedete tramvají číslo 9 na konečnou v Řepích.
Také prý bylo nízké nájemné, které neumožňovalo dobrou údržbu majetku. Opět omyl. Již v letech po roce 1995 nájemné rychle stoupalo. Z pouhých 5 Kč za m2 až na dnešních 145 Kč. A navíc, vždyť zvyšovat nájemné bylo vždy oblíbeným tématem jak TOP 09, tak ODS. Takže čeho se radní báli. Navíc, již při 25 Kč na m2 se dá dům postupně zcela opravit. Konečně, přijeďte k nám do Cholupické, kde naše SVJ za 25 let zcela zmodernizovalo celý dům o 144 bytech. Já vám ukážu, co všechno za oněch 25 korun máme nové či opravené. Počínaje plastovými okny s trojskly a konče centrální regulační stanicí teploty otopné vody. Víte, jak se říká, kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten…
Ing. Svatopluk Semecký, Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *