Vy, kdo čtete mé pravidelné články v těchto novinách, víte, že konkrétní kritikou práce našich devíti radních nešetřím.

Princip funkce výměny vzduchu ve třídách s rekuperací tepla..

Však je to hlavní úkol práce nás opozičních zastupitelů. Kritiku se vždy snažím doplnit konkrétními čísly, abych nevedl jen obecnou kritiku. Snažím se i o veselý tón, abych radní neuváděl do deprese. Konečně na www.obcaneprahy.cz najdete všech mých 26 předchozích článků.

Pokud si myslíte, že snad radní na kritiku nějak reagují, jste na velkém omylu. Absolutní mlčení, nečinnost. Přitom radní nejsou žádní hloupí lidé. Jsou obvodním výkvětem jejich volebních stran – Pirátů/Zelených, TOP 09 a ODS. Ani po delším přemýšlení jsem nedospěl k důvodům, proč tak činí.

Příkladem totální nečinnosti radních je problém vzduchu ve školních třídách. Je duben 2018, píši první článek do Novin Prahy 12. O zoufalém stavu vzduchu ve školních třídách, který musejí naše děti či vnoučata dýchat. Obsah kysličníku uhličitého je ve třídách běžně na trojnásobku limitu. Únava žáků se dostavuje již po pár minutách výuky. Vše špatné je potvrzeno i certifikovaným měřením pražské hygienické stanice. Problém má dvě možnosti řešení. Buď mít ve třídách trvale otevřená okna, nebo do škol zabudovat rekuperační ventilační systém. Obě řešení samozřejmě stojí peníze. První přináší ztrátu úspor za vytápění škol draze ušetřených zateplením školních budov za desítky milionů korun. Druhé je investicí, též za peníze. Jedná se ale o řešení inteligentní, energeticky šetrné a hlavně čerstvý vzduch v učebnách skutečně zajistí. Reakce radních, počínaje starostou Adamcem (Piráti) a konče radním nováčkem Brůžkem (Piráti), je naprosto nulová. Přitom o penězích to nebude. Když má radnice 70 milionů na nový beton Sofijského náměstí či na stavbu rozhledny v Točné, není uvěřitelné, že peníze pro zdraví malých školáků nejsou.

Ing. Svatopluk Semecký, Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *