Předposlední zastupitelstvo našeho obvodu se nesmazatelně zapsalo do historie MČ Praha 12 jako nefalšovaná ukázka kulturního barbarství.

Jen další schody v Modřanech.


Zastupitelé z klubů Piráti/Zelení, TOP 09, ODS a Změna pro Prahu 12 nepodpořili vynaložení pouhých 14 milionů na změnu stavby nové radnice, která by umožnila využití zasedacího sálu radnice i pro akce za účasti 300 až 400 sedících diváků, posluchačů. Nikoli pro pouhých 130 osob, jak bude postaven. Tedy nejen ročně pro konání 10 zastupitelstev, ale pro dalších minimálně 50 společenských a kulturních akcí na velmi dobré úrovni. Takže žádné nové centrum obvodu za 600 milionů (aktuální cena stavby radnice) nebude.
Ale neplačte, stavba radnice vám přinese vznik nového velkého schodiště pod širým nebem. Zde si budete moci posedět s krásným výhledem na projíždějící pražské tramvaje s podmalováním charakteristického hluku od kovových kol tramvají. Bylo by dobré, aby do Modřan zajížděla linka historických tramvají, aby zážitek byl dokonalý. A pokud se posezení a pohledu nabažíte, přejdete si pár stovek metrů na krásné nové betonové Sofijské náměstí. Zde jako velký přínos této stavby je vybudování (po totální demolici stávajícího schodiště) nového schodiště k Prioru. Opět určeného k vašemu posezení. Zde budete mít rovněž krásný výhled, a to na křižovatku Generála Šišky a Československého exilu, také s velkým pohybem vozů MHD. Při pohledu na budovu České pošty se možná budete těšit, že po letech nečinnosti je již po modernizaci, která umožnila příjemný provoz pro její klienty.
Ing. Svatopluk Semecký, Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *