Stavební úřad Prahy 12 vydal územní rozhodnutí o přístavbě 5patrového učebního bloku před severozápadní křídlo základní školy Na Beránku. Investorem je naše radnice. Co že se mi na tom zase nelíbí?

Vizualizace přístavby školy Na Beránku.

Posuďte sami. Betonová stěna bloku se postaví pouhých 20 metrů (ano, jen dvacet) před okna bytů v Božetické ulici. Takže zde bydlícím naše radnice ukradne sluníčko a celoživotně je odsoudí k výhledu na betonovou stěnu. Na svém webu přitom Piráti píší: „Jsme proti stavbám objektů, které zastíní či jinak znehodnotí domy v okolí.“ Navíc blok je vyprojektován pouze pro výuku typu Montessori. Malé učebny a plno odpočinkových ploch s koberci na chodbách. Cílem je zdvojnásobení počtu tříd Montessori. Nikoli rozšíření kapacity druhého stejně hodnotného výukového programu školy „Začít spolu“. Že to přinese dopravní kolaps kolem školy každý den výuky, je jasné všem. S výjimkou radního Prchala (TOP) a starosty Adamce (Piráti), kteří jsou velcí propagátoři nestandardních způsobů školní výuky. Většina žáků Montessori totiž nebydlí v rajonu školy, a tak jsou denně rodiči ke škole přiváženi.
A aby si to nešťastníci bydlící v Božetické pořádně vychutnali, bude na střeše nové části školy zřízena pochozí terasa pro žáky. Tedy přímo pod okny zde bydlících. Takže poslouchat povykování dětí na střeše školy bude místní denní rituál. No snad tam žáci nebudou pobíhat i v noci.
Co mne na tom udivuje nejvíce ? Naše místostarostka Tylová (Piráti / Zelení) ve všech jiných případech tvrdě bojuje proti výstavbě nových budov na sídlištích vzdálených i 45 metrů. Proč zde mlčí ?

Na půdorysu je zřetelně vidět, že přístavba je umístěna pouhých 20 m od stávající zástavby. Důvodem evidentně je rozšíření školního bloku Montessori..

K dalšímu vylepšení pohody obyvatel domu v Božetické ulici je lezecká stěna 20 m před jejich okny..


Ing. Svatopluk Semecký, Občané Prahy 12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *