Rok uplynul od posledních voleb do našeho zastupitelstva. Do něj jsem vstupoval s nadějí, že se mi podaří prosadit alespoň několik chytrých řešení rozvoje naší dvanáctky. Z naděje mi zůstalo velké zklamání. A to jsem dnes chtěl napsat něco pozitivního, aby mě naši Piráti alespoň jednou mohli pochválit.

Modřanský cukrovar. Další zahušťování Prahy 12 s téměř 800 byty, kterými se chlubí Pirátská strana na svých stránkách.


Co tedy považuji za pozitivní, je zahájení stavby nové radnice. Byl to sen všech starostů naší radnice po roce 1990. Stavba je asi o třetinu větší, než by pro provoz úřadu bylo potřeba. Komerční třetina navíc by měla přispět ke snížení nákladů na vlastní provoz radniční budovy. Došlo ovšem k velkému zadlužení radnice. Cca 250 milionů, které bude nutné postupně splácet hlavnímu městu Praze. V současné době již ale není možné od rozdělané práce zbaběle utéct.
Další hodnocení jsou však smutná. Marné jsou mé články v Novinách Prahy 12 o potřebě zdravého vzduchu bez nadměrného množství CO2 v učebnách našich škol nebo o nutnosti výstavby nových učeben v ZŠ Písnická na Kamýku pro udržení státního gymnázia v této lokalitě či v ZŠ T. G. Masaryka v historické části Modřan vzhledem k výstavbě dvou tisíc nových bytů na místě modřanského brownfieldu. Kritika budování nových parků na naprosto nevhodných místech je také bezvýsledná. A mohl bych v popisu smolných činů koalice Piráti + TOP + ODS pokračovat.
Třeba se hluboce mýlím a náš obvod vzkvétá, úspěšné víkendové akce střídá pohodový život všedního dne u nás, co žijeme na Kamýku či v Modřanech. Žádný problém v dohledu.
Ing. Svatopluk Semecký, Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat