Milion zbytečně
Již osm měsíců pracuje nové zastupitelstvo Prahy 12. Já osobně jsem z práce zastupitelstva velmi rozčarován. Zjevně naivně jsem předpokládal, že vstup Pirátů do komunální politiky přinese i jimi slibovaná chytrá řešení problémů, které nás trápí u nás na dvanáctce.

Zlínský CENTROPROJEKT GROUP navrhl projektové řešení domova důchodců v Praze na Chodově.

Pokračuje se bohužel v jízdě (ve vynakládání finančních prostředků) po slepých kolejích. Příkladem je projekční příprava výstavby domova důchodců, zejména pro klienty trpící Alzheimerovou nemocí, v ulici Jordana Jovkova. Počet klientů by měl být 120. Tato příprava je placena z vlastních peněz Prahy 12. A to částkou jeden milion korun. Stávající vedení Prahy přitom odmítá stavby velkých sociálních zařízení s tím, že vše vyřeší domácí péče či malá komorní zařízení. Přitom sociálních míst v domovech v Praze chybějí tisíce. I já jsem si prožil zoufalství, když jsem nemohl v Praze najít pro svoji blízkou osobu, která se ztratila v čase a prostoru a ještě byla fyzicky nemohoucí, profesionální nonstop péči. Ale není možné bez vyjasnění s Prahou, zda se domov v dohledné době bude vůbec stavět, pokračovat v přípravě stavby. Nechápu, proč nyní vynakládáme milion na přípravu stavby, kterou nemůže (bez peněz hl. m. Prahy) Praha 12 sama nikdy postavit, natožpak provozovat. Zdá se, že trauma se stálým nárůstem nákladů a nezajištěnými financemi na výstavbu naší nové radnice nikoho nepoučilo.
Mohl bych pokračovat. Ale nemohu, neboť bych překročil povolené množství textu, které nám opozičním zastupitelům stanovila redakční rada Novin Prahy 12.
Ing. Svatopluk Semecký, Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat