Staronová koalice (ODS, TOP a Piráti) naplno vládne našemu obvodu již 6 měsíců. Při hodnocení práce koaličních zastupitelů začnu největším klubem, tj. deseti Piráty. Z nich je kupodivu jen jedna žena. Velmi úspěšní jsou při pořádání jednorázových, mediálně vděčných akcí. Například akci „Ukliďme Česko“ dokázali až neuvěřitelně zpropagovat.

Momentka z úklidu.

Fotky Pirátů s pytli odpadků a děkovné repliky jejich příznivců zaplnily sociální sítě. I v Novinách Prahy 12 byly Piráty napsány vzdělávací a výchovné články. Vrcholem akce byl poučný článek od pirátského zastupitele Jakuba Horáka. Zde jsem se dozvěděl, že za tisíce odhozených plastových odpadů, plechovek a papírů může v podstatě výchova nás starších občanů za minulého režimu. Takže za odpadky povalující se po celém obvodě mohou jen starší občané – jen ti přece mají tu komunistickou výchovu. No vidíte a já jsem si myslel, že odpadky pohazují zejména mladí lidé. Fascinující zjištění.
Ale abych jenom nekritizoval. Pozitivně hodnotím část zastupitelů za ODS. Našli řešení problému prudkého nárůstu ceny nové radnice i komplikací s vlastní výstavbou. To mi dává naději, že stavba neskončí stejnou ostudou jako výstavba radnice Prahy 8 na Palmovce.
Hodnocení práce zastupitelů za TOP 09 si nechám na podzimní čas. To již bude rok od voleb a jejich práce bude jistě viditelnější než dosud. Na úseku školství, který mají na starosti, je mnoho velkých slabin k řešení. Jen namátkou – mrhání teplem v zateplených školních budovách, vysoký obsah kysličníku uhličitého v nedostatečně větraných učebnách, zanedbané venkovní areály ZŠ či blížící se kolaps z nedostatku učeben v historických Modřanech.
Jen na vysvětlenou některým Pirátům. Úkolem opozice je kontrola a kritika práce vládnoucí koalice. A jakou mám s kritikou zkušenost? Obvykle ani sebemenší reflexe kritizovaných. Navíc tentýž pirátský zastupitel Jakub Horák (tedy můj kolega ze zastupitelstva) se dokonce na veřejné sociální síti na mne za častou kritiku obořil. Že mám zalézt do nory a mlčet. Tak vypadá pirátská ochrana svobody slova.
Ing. Svatopluk Semecký, Občané Prahy 12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat