Developerovo zvítězilo

Předvolební hlavní plakát Pirátů „Tady není developerovo“ skončil zmuchlán a opuštěn v zapomenutém koutu Komořan. Pražská koalice Pirátů, TOP a různých tváří lidovců dává jasně najevo, že v Praze se stavět bude. A to všude, kde to jen trochu půjde. Konečně to i v předvolební kampani takto říkali. Jen naši Piráti na to přišli až po volbách, ve kterých díky svému šikovně vymyšlenému heslu „Tady není developerovo“ drtivě vyhráli.

Louka Na Šabatce tak, jak vypadá dnes.

Nyní už i naši radní vědí, že je nutné čile jednat s developery o jejich záměrech. Najednou má louka Na Šabatce v Komořanech souhlas se zástavbou pro stavebníka Central Group a.s. Je to největší pražský stavitel bytů. Jeho akce – stavba 500 bytů v lokalitě Kamýk (na konečné autobusu 215) bez jediného metru občanské vybavenosti při současné likvidaci cca 200 parkovacích míst – je vzrušujícím a neodstranitelným památníkem, jak se má ve stavebnictví podnikat a vydělávat miliardy.
Za souhlas s výstavbou na zelené ploše louky Na Šabatce si členové rady naší městské části řekli o dar 10 milionů. Na přímý dotaz zastupitele za ANO pana Pince, kolik že bytovek se na louce má postavit, nebyla místostarostka paní Tylová schopna odpovědět. Jen že to bude pěkný projekt a z louky něco zbyde. Ani slovo o tom, jak bude oněch slíbených 10 milionů využito pro občany Komořan.
Přiznám se, že jsem netušil, že účelem zpracování územní studie Komořan bylo prokázat, že celé jejich území je zastavitelné. No to jsme snad věděli všichni a bez studie. Předpokládám, že i chystaný metropolitní plán Prahy má sloužit zejména pro prosazení zástavby na všech ještě volných pozemcích. To se máme na co těšit.
Ing. Semecký, Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich