Po nahlédnutí do rozpočtu naší městské části jsem se rozesmutnil. Tak jak se dalo předpokládat, radnice hlavního města Prahy začala realizovat sliby, které dala občanům před volbami. Na jejich plnění jsou ale zapotřebí peníze na investice. Takže konec okamžitého plnění jakýchkoli požadavků městských částí z neuplatněných investic hlavního města. Výstavba tří škol na Praze 12, domova důchodců, lékařského domu či nových tělocvičen tak mizí v nedohlednu.

Vzhled nové radnice.

Stavba nové radnice za 600 milionů v rozpočtu zůstává. Proti původně slibovaným nákladům 450 milionů je to jenom o 30 procent více. Na dostavbu radnice v roce 2020 nyní chybí 150 milionů. Buďte ale v klidu, koalice Piráti, ODS a TOP 09 si nějak poradí. Asi prodejem majetku naší městské části. Doufejme, že ne tak šikovně, jako proběhla privatizace jeslí a menších zdravotních středisek z majetku tehdy Místního národního výboru Modřany. Také to byl pro kolegy kolem starosty Hány nepotřebný majetek. A teď místo sídlištní vybavenosti stavějí developeři bytové domy a místní aktivisté bojují proti zahušťování sídlišť.
Co vás jistě potěší, je nárůst peněz pro odměňování radních a dalších zastupitelů. Uvolněno je 12,7 milionu. Nárůst je o 3,8 milionu korun. Zvýšení o pouhých 40 procent. Ani se nedivím, že své odměny nechtějí radní zveřejňovat.
To jsou jenom dvě lahůdky, kterých je v rozpočtu řada. Proto jsem na zastupitelstvu hlasoval proti přijetí tohoto dokumentu. Rád bych vás seznámil i s dalšími věcnými chybami v rozpočtu. Bohužel má opozice jen tento malý prostor, jak s vámi komunikovat.

Ing. S. Semecký, Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich