Známí, kteří mě potkají a vědí, že jsem byl zvolen zastupitelem Prahy 12, mi říkají zhruba následující. Nebudeš to mít s těmi zkušenými vlčáky jednoduché, ale aspoň máš dobře placenou funkci. Málokdo zná výši odměn zastupitelů (je dána nařízením vlády). Tak aby nám bylo jasno. Zastupitel, který je též členem výboru či komise (to bude prakticky každý), má měsíční odměnu (ve všech případech uvádím hrubého!) 4200 Kč. Výrazně lépe je na tom starosta – 84 600 Kč, či místostarostové – 74 400 Kč.

Foto z ustavujícího zastupitelstva Městské části Praha 12

Jsem rád, že odměny odpovědných radních jsou takto hezké, neboť bez rozpaků po nich musím (musíme!) požadovat perfektní výkon a hlavně výsledky práce, které budou vidět.
Prvním testem práce devíti členů rady (Piráti, ODS, TOP) bude sestavení rozpočtu na rok 2019. Jde především o jeho obsahovou náplň, která by měla být v souladu s potřebami nás občanů Prahy 12. To jest potřebné peníze na zdravý vzduch ve školních třídách (odstranění vysokého obsahu kysličníku uhličitého při současném zachování dodaného tepla do budov – tzv. rekuperační vzduchotechnika), peníze na údržbu či úpravu zelených ploch, na výsadbu stromů na vhodných místech, na výstavbu radnice a na další a další potřeby obvodu.
Na naší městské části je také třeba pohnout s řadou dlouhou dobu slibovaných staveb, které jsou pořizovány z financí hlavního města Prahy – tramvaj do Libuše, připojení na vnější dopravní okruh, výstavba domova pro seniory s Alzheimerovou nemocí či modernizace obchodního centra v Modřanech u polikliniky, které je celé v majetku hlavního města. To je též na odpovědnosti našich radních. Mají tam své politické spojence, tak to musí být též vidět.

Ing. Svatopluk Semecký, Občané dvanáctky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich