Devadesát procent voličů je rozhodnuto, koho volit, již několik dnů před volbami. Při čtení tohoto článku je tedy již rozhodnuto i o složení nové rady našeho obvodu. Nebudou to mít noví radní jednoduché. Mohutné příděly peněz pro náš obvod na kdeco z hlavního města skončí. Praha již konečně musí začít stavět metro D a východní část vnitřního silničního okruhu (Malešice–Bulovka). Obě stavby si vyžádají 90 miliard, a to z rozpočtu Prahy. Megalomanská stavba naší nové radnice vyčerpá všechny úspory radnice z minulosti. Navíc po dokončení stavby se musí splatit (sice postupně) 200 milionů půjčky (ne dotace) hlavnímu městu z vlastních zdrojů. Kde se vezmou peníze, to nikdo neví.
Špatný vzduch ve školách (vysoký obsah kysličníku uhličitého ve vzduchu) již nebude déle možné před rodiči tajit a budou potřeba miliony na nápravu nevhodné výměny oken (utěsnění učeben). Další postupný nárůst žáků ve školách a povinné přijímání dětí do MŠ nutně vyvolá další investice. Občanům Komořan již nepůjde výstavbu základní školy jen slibovat, a přitom peníze použít pro výstavbu základní školy Montessori pro děti rodičů, kterým nevadí ročně zaplatit 15 000 korun za výuku. Navíc vybraný pozemek je určen pro výstavbu plnohodnotného gymnázia, to je na úrovni gymnázia rakouského. Radnímu pro školství jeho pozici skutečně nezávidím.
Příprava výstavby bytů se po volbách rozjede maximální rychlostí. Uvidíme, co peníze všechno dokážou. Budu držet palce utvořeným spolkům či petičním výborům aktivních občanů, aby ve svém boji za rozumnou dostavbu jejich bydliště uspěli. Doufám, že na místo radního pro výstavbu na obvodě konečně usedne osvícený zastupitel, který bude nejen vnímat potřeby občanů, ale bude také schopen komunikovat i s celopražskými organizacemi majícími rozhodovací pravomoc v oblasti výstavby.
Takže jak to při volbách dopadlo?
Ing. Jan Polomský, klub KSČM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain