Plané sliby o výstavbě domovů pro seniory

O tom, že v Praze chybí nejméně 500 lůžek v domovech pro seniory se zvláštním režimem, tedy zejména pro klienty trpící Alzheimerovou nemocí, nikdo nepochybuje. Neuvěřitelných 20 let se o tom pouze mluví a slibuje se náprava.

Stavba domu seniorů v Herrmannově ulici (stav červen 2018, soukromý investor, 150 míst)

Také všechny strany, které se podílejí na řízení MČ Prahy 12, mají výstavbu domova seniorů ve svých volebních či komunitních programech.  Zbývá pouhých 5 měsíců do komunálních voleb v říjnu letošního roku. A jaká je situace? V letošním roce byl oznámen výběr místa pro výstavbu domova. Přitom dotyčný pozemek byl určen na tuto zástavbu již místním národním výborem při výstavbě modřanského sídliště před 30 lety a po celou dobu je v majetku hl. m. Prahy. Jediné, co se na pozemku změnilo, je jeho „osídlení“ náletovou zelení. Ano, rostou tam již 30leté stromy. Vzhledem k nutnosti vypsání výběrového řízení na tuto zakázku se do voleb již asi nestihne vybrat ani projektant, ani zhotovitel stavby.

Můj  70letý kolega, který každých 14 dní jezdí do 100 kilometrů vzdáleného Písku za svojí maminkou do Alzheimer centra – v Praze pro ni místo s rozumným poplatkem nesehnal – tak bude jezdit dál. Často mi pak vypráví, jak ho maminka drží za ruku, když se loučí, a povídá mu: „Já jsem tak smutná, že jsem tady opuštěná.“  Co mu na to mám říct?

Šárka Hofmanová, zastupitelka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *