Na začátku tohoto volebního období zastupitelstvo našeho obvodu slíbilo občanům otevřenou radnici. Dveře radnice  otevřené jsou, ale vidí občané i do kuchyně radnice? Na webových stránkách www.praha12.cz si občan, který se v nich orientuje, najde množství informací. Pro ty, kteří se v nich neorientují, je to problém, chybí návodná mapa stránek.

Radnice na Praze 12 – pohled z ulice Písková

Na půli cesty zůstala možnost občanů zúčastnit se jednání výborů zastupitelstva, přitom zde by mohli sledovati vlastní práci zastupitelů. Finanční výbor je neveřejný. Z jakého důvodu? Hlavně v kontextu skutečnosti, že hlavní město Praha má jednání finančního výboru veřejně přístupné. Výbor pro školství je sice veřejný, ale u zápisů z jednání chybí odkazy, kde jsou projednávané materiály dostupné. Výbor pro kulturu je veřejný, ale za posledních deset měsíců se nesešel. Pozvánky na jednání výborů by měly být umístěny na hlavní stránce webu Prahy 12, a to včetně programu, tak jak to například funguje na stránkách Prahy 6.

Jednání výborů by mělo být hlavním styčným bodem radnice s občany, kde se projednává problematika  jednotlivých oblastí života obvodu a je zde prostor pro názory občanů již v momentě, kdy se hledá a vytváří optimální řešení. Interpelace občanů na zastupitelstvu jsou jistě vítané, ale ty přicházejí až v okamžiku vzniklých problémů, jako například situace nekonečného zahušťování bytové výstavby bez navazujícího doplnění infrastruktury obvodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde